Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018

ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ-ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 3-1 (2-1)

Επανήλθε στην κορυφή ο Ωρωπός μετά τη σημερινή του επικράτηση με 3-1 επί του Σαρωνικού στα Νέα Παλάτια. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Τσέλα στο 26΄, ισοφάρισε ο Έλενας στο 43΄, όμως στο επόμενο λεπτό στο 44΄ ο Φίλλης έκανε το 2-1 σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 62΄ ο Κανάρης ανέβασε το δίχτυ του σκορ σε 3-1 που έμελλε να ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Ο Σαρωνικός στο 35΄ είχε δοκάρι με τον Παπακωνσταντίνου, πάλεψε το παιχνίδι κάνοντας καλή εμφάνιση, αλλά οι απουσίες βασικών του παικτών λόγω τιμωρίας ήταν το βαρόμετρο στην απόδοση του.

ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ (Πούλος) Μιγγίρης, Μήτρου, Κανατάς, Αλιάι, Μούστης, Μπραχιμάι, Τσέλα, Οσμενάι, Φίλλης, Κανάρης, Ευφραιμίδης

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Δημητρόπουλος) Καραλής, Ρέδι (50΄ Κόεχλερ), Πατσαούρας, Ζουμπουρλής, Κετέογλου, Ναυπλιώτης, Γκιούζι (70΄ Δημητριάδης), Μαραγκός, Παπακωνσταντίνου, Έλενας