Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2022

ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2-0 ΤΗΝ ΤΡΙΓΛΙΑ

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Κεραυνός Κερατέας επικράτησε επί της Τριγλίας με σκορ 2-0 στην Ραφήνα. Ο κεντρικός αμυντικός Ντοβίνος στο 39΄ έγραψε το 0-1 σε μία προώθηση του στην αντίπαλη άμυνα. Στην επανάληψη ο στράικερ Μαγγανάς Χ. στο 68΄ διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 0-2, δίνοντας το εισιτήριο στην ομάδα του για τον επόμενο γύρω, περνώντας από μια δύσκολη έδρα.

Διαιτητής του αγώνα Φωστέρης, με βοηθούς τους Γκούβα και Τζαφόλια Β.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Παρασκευαΐδης) Κόρμπας, Καρτάλης (68΄ Δαμκαλής), Γκέκας, Μηλιώνης, Τσούκας Ι. (46΄ Αλμάστα), Σιαφάκας, Σένε (46΄ Παπαδονυσίου), Πράπας, Τσούκας Κ., Καλτσάς, Ζαφειρόπουλος

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ (Δημητρόπουλος) Σκαλαίος, Πασκάλ, Κατσίκης, Ντοβίνος, Μπουγιούκος, Βαγγέλη (80΄ Λάπας), Κρητικός, Ασκοτίρης (71΄ Βαγγέλη Π.), Μαγγανάς Χ. (87΄ Ζώης), Μαγγανάς Β. (87΄ Κολιαδήμας), Γκορόγιας (46΄ Δαρδαμάνης)