Σάββατο 22 Απριλίου 2017

ΑΡΤΕΜΙΣ-ΣΤΑΜΑΤΑ 5-1 (3-0 ημχ.)

Βροχή από γκολ στα Σπάτα, ο Ράσα με δύο δικά του γκολ καθάρισε και κλείδωσε το ματς από το πρώτο μόλις ημίχρονο (στο 3΄ και στο 17΄). Είχε προηγηθεί η Λούτσα μόλις στο 2΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κολιάκη. Έτσι το 3-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος η Λούτσα με γκολ από τα αποδυτήρια με τον Μιτσούνη (47΄), πέτυχε το 4-0. Στο 60΄ κέρδισε πέναλτι η Σταμάτα και με εύστοχο χτύπημα ο Χρυσανθόπουλος μείωσε σε 4-1. Τέλος στο 75΄ο Τσουκαλάς έκανε το 5-1 σκορ τελικό του αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα Βουδούρης, με βοηθούς τις Αλεξοπούλου και Μαραγκού.