Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018

ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ-ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 2-0

Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΟ Άνοιξης που επικράτησε του ΑΟ Γιάννης Παθιακάκης με 2-0 στο δημοτικό γήπεδο της Άνοιξης, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣΑΝΑ. Το «τριφύλλι» είχε την κυκλοφορία της μπάλας και δημιούργησε κάποιες καλές φάσεις, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο για να πετύχει μια πιο άνετη νίκη στην έδρα του.

Πιο χαρακτηριστικές οι φάσεις στο 51΄ όπου ο Δρακόπουλος έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα σταμάτησε ο δοκάρι του Μουλά, στο 57΄ όπου το δυνατό σουτ  του Δαρζέντα πέρασε άουτ και στο 90΄ όπου ο Γεωργούσης βγήκε τετ α τετ στον Μουλά, αλλά ήταν άστοχος στην τελική προσπάθεια. Τα γκολ για τον ΑΟ Άνοιξης πέτυχαν οι Δρακόπουλος στο 72΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και ο Μιχαηλίδης στις καθυστερήσεις με πλασέ.

ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ Μανουσάκης, Τρακάκης, Ζαχαρόπουλος, Ιωσήπου, Δρόσος (73΄Κολώτας), Δρακόπουλος (90+ Τσιούμας), Κυριάκης, Δαρζέντας (65΄Γεωργούσης), Κωβαίος, Οσμανάι (90΄Μιχαηλίδης), Αλί

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ Μουλάς, Αγγελίνας, Ανεζύρης (83΄Τζάος), Ταμάμης, Τομπουλίδης, Ξενάκης, Θεοδώρου (61΄Ντάσης), Κατσιγιάννης, Κωστένογλου (50΄Φωτίκας), Ρομπόλας, Αθανασόπουλος