Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018

ΠΡΩΤΕΥΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ-ΚΡΥΟΝΕΡΙ 1-2 (0-1)

Στο 91΄ το Κρυονέρι πήρε ένα μεγάλο διπλό σήμερα στην Παλαιά Φώκαια, νικώντας τον τοπικό Πρωτέα με 2-1. Από ένα ημίχρονο οι δύο ομάδες, το πρώτο ημίχρονο ανήκει στο Κρυονέρι όπου στο 30΄ άνοιξε το σκορ με τον Κεφαλά που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο μέρος ο Πρωτέας μπήκε πιο δυνατά και απείλησε στο 56΄ με δοκάρι του Μακροδημήτρη την εστία του Ντογκοτάρ. Ευτύχησε όμως στο επόμενο λεπτό στο 57΄ με τον Τσίπη να φέρει το παιχνίδι στα ίσια. Σε μία φάση αναμπαμπούλα στα καρέ του Πρωτέα στα χασομέρια (91΄ ) ο Καραγιαννίδης με ανάποδο ψαλίδι πέτυχε το νικητήριο γκολ για το Κρυονέρι. Οι γηπεδούχοι φωνάζουν για οφσάιντ.

Διαιτητής του αγώνα Δήμας, με βοηθούς τους Γουρνιά και Κουλοχέρη.

ΠΡΩΤΕΥΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ Παναγούλης, Διακορώνας (46΄ Χύμα), Παπαγεωργίου, Τσιάτσιος, Γεωργίου, Μακροδημήτρης , Τσίπης (61΄ Ντουκεράιδο), Χαντάϊ, Ράικος (55΄ Νίνα), Τσιριγώτης, Κουλούρης

ΚΡΥΟΝΕΡΙ Ντογκοτάρ, Σαχίνης, Κολώτας, Βαβάτσικος, Κανταρέλης, Βολιώτης, Σπυρίδης (60΄ Κοντοσταύρος), Παναγιωτόπουλος, Καραγιαννίδης, Κεφαλάς, Κόντιος (67΄ Μαλάι)