Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου 2019

ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 2-1 (0-0)

Ο Αχαρναϊκός με δεύτερη νίκη, αυτή τη φορά με 2-1 επί των Γλυκών Νερών, βρίσκεται στον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ.
Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, οι πράσινοι του Μενιδίου κατάφεραν στο τελευταίο 25λεπτο του αγώνα να πετύχουν δύο γκολ και να πάνε στον τελικό του Κυπέλλου.Ο Σάντος στο 75΄ έκανε το 0-1. Τα Γλυκά Νερά ισοφάρισαν στο 77΄ με τον Στίσι, αλλά δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν το σκορ, ενώ το τελικό 2-1 το έκανε στο 91΄ ο Δήμος.

Διαιτητής του αγώνα Βλάχος Αντ., με βοηθούς τους Κουλοχέρη και Τσαλίκογλου.

ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ Αντωνόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Μανιδάκης, Δήμος, Τασιούλης, Αλφέρι, Ντοσάντος (90΄ Παπαθανασίου). Τσιντώνης (78΄ Κυριακίδης), Αρβανιτάκης (85΄ Μελάδες), Καρβουλίδης, Καραγεωργίου (70΄ Σκλαβούνης)

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ Βιταλιώτης, Χριστοδούλου (85΄ Αναστασίου), Μπέντας, Παυλάκης, Καλφάκος, Βάρδας (90΄ Γιάμας), Αλεξίου, Νάνος (60΄ Συμβουλίδης), Στάσι, Κούτρος (70΄ Καπράλος), Αλεβίζος