Σάββατο 23 Μαρτίου 2019

ΝΙΚΗ ΑΝΟΔΟΥ 4-1 (2-1)

Τη 17η νίκη του πέτυχε σήμερα το Κορωπί επί του Πρωτέα Π. Φωκαίας με σκορ 4-1. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε νικητή τους γηπεδούχους με 2-1, με γκολ που πέτυχαν ο Παντελής για το Κορωπί στο 13΄, ισοφάρισε στο 18΄ ο Οικονομίδης για τον Πρωτέα και στο 42΄ ο Μουσαράι έβαλε το Κορωπί μπροστά στο σκορ γράφοντας το 2-1.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55΄ ο Μερκούρης ανέβασε το δίχτυ του σκορ σε 3-1, για να κλείσει το αποτέλεσμα της συνάντησης ο Βίλα στο 70΄ πετυχαίνοντας το τελικό 4-1.

Διαιτητής του αγώνα Τριγάζης, με βοηθούς τους Κυριακόπουλο και Γκούβα.

ΚΟΡΩΠΙ (Μπόντζος) Κονόμι, Φετολάρι, Μερκούρης (75΄ Μανασής), Πάντου, Ξένος, Αθανασίου, Παντελής (80΄ Φώτος), Λούρμπας (86΄ Κορωνιάς), Αρουέλ, Βίλα, Μάργαρης

ΠΡΩΤΕΥΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ (Δαγγούλης) Παπαβασιλείου, Σκούρτας, Παπαγεωργίου (57΄ Καλαθάς), Χίκα, Ντούβλης (84 Αλεξίου), Φραγκής, Γεωργίου, Τσιριγώτης, Οικονομίδης, Χαντάι (62΄ Τσούνης), Νίνα