Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2020

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ-ΑΝΟΙΞΗ 6-0 (3-0)

Εκκωφαντική νίκη πέτυχε ο Παθιακάκης επί της Άνοιξης με σκορ 6-0. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τρία στο δεύτερο μέρος. Στο 8΄ ο Κατσιγιάννης έκανε το 1-0, στο 19΄ ο Mangalagiu έγραψε το 2-0 και στο 23΄ ο Καψιόχας ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0.
Στο δεύτερο μέρος εκμεταλλευόμενος και την αριθμητική του υπεροχή, καθώς στο 49΄ αποβλήθηκε για την Άνοιξη με δεύτερη κίτρινη ο Nicolla., έκαναν στο 50΄ το 4-0 με τον Μπουρμπούλη, στο 65΄ πέντε λεπτά μετά την είσοδο του στον αγώνα ο Γιαρένης με αυτογκόλ έκανε το 5-0 και το τελικό 6-0 στο 89΄ το διαμόρφωσε ο Λιάκος.