Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021

ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ 4-0 (3-0)

Επίδειξη ισχύος έκανε ο Αχαρναϊκός και κέρδισε στο Μενίδι τον Αχιλλέα με 4-0. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ από τα αποδυτήρια καθώς στο 1΄ ο Τσιμπουρλάς έκανε το 1-0. Στο 35΄ ο Μπαστάνης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του 2-0, ο Μάναλης στο 41΄ διαμόρφωσε το σκορ του πρώτου ημιχρόνου σε 3-0. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 71΄ ο Στραβομύτης έγραψε το 4-0, τελικό σκορ του αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα Ζαχαρόπουλος, με βοηθούς τους Τσελεπίδη και Τζαφόλια Β.

ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ (Παπαδόπουλος) Μυλωνάς, Καρδάσης, Βασιλόπουλος, Μαγγίνας, Νίκας (65΄ Αμπάρα), Μάναλης, Στραβομύτης (76΄ Αθανασόπουλος), Μαβίδης (65΄ Νταγιάντας), Μπαστάνης, Τσιμπουρλάς (76΄ Ζαχαρός), Σπυρίδης

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ (Καβαλάρης) Τόλιας, Μάιτος, Πουλής (37΄ Καρβέλας), Μουστάκας, Ρόππας (46΄ Μαραντίδης), Κουτουλάκος, Πάλμος (37΄ Βιτωράτος), Σταματόπουλος, Χάλας, Viadom, Βαλαβανίδης