Τετάρτη 24 Νοεμβρίου 2021

ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ Η ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ 5-2 ΤΟ ΚΟΡΩΠΙ

Στην τέταρτη φάση του κυπέλου πέρασε η Ατλαντίδα που ήταν σε μεγάλη μέρα, καθώς επικράτησε με το ευρύ σκορ 5-2 επί του Κορωπίου στο ουδέτερο του Γέρακα.

Το σκορ άνοιξε στο 12΄ με τον Αδαμίδη γράφοντας το 1-0, στο 29΄ ο Καγιάς διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους 2-0, ένα λεπτό αργότερα στο 30΄ ο Αδαμίδης με δεύτερο δικό του γκολ, ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0.
Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου στο 49΄ ο Φενερίδης έγραψε το 4-0. Στο 65΄ ο Τσιριγώτης μείωσε για την ομάδα του 4-1, στο 72΄ ο Γεωργακόπουλος έκανε το 4-2 και το τελικό 5-2 ήρθε στο 82΄ από τον Μητρόπουλο.