Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2022

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ-ΑΝΟΙΞΗ 2-5 (1-2)

Με ολική ανατροπή στο σκορ πέρασε η Άνοιξη από την Αγία Μαρίνα επικρατώντας επί του Θησέα με το ευρύ σκορ 5-2, στην αυλαία της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος.

Στο 24΄ ο Τσέλιος με πέναλτι έκανε το 1-0 και έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, ισοφάρισε στο 35΄ ο Νησωτάκης 1-1 ενώ με την εκπνοή του πρώτου μέρους στο 45΄ ο Στάθης έκανε την ολική του σκορ σε 1-2 για την Άνοιξη.

Στο 70΄ ο Παληαρούτας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1-3, τρία λεπτά αργότερα στο 73΄ ο Ζιβάνοβιτς έκανε το 1-4. Δύο λεπτά μετά στο 75΄ ο Ραπτογιάννης μείωσε σε 2-4, ενώ στο 85΄ ο Πανάγου Θ. διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 2-5 για τους φιλοξενούμενους

Διαιτητής του αγώνα Δραγάτης, με βοηθούς τους Τσελεπίδη και Πολυχρονιάδη.

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ (Τσέλιος) Βοτσίδας, Μηναδάκης (74΄ Mokaj), Βασιλαράς, Βούσουλας, Καχόπουλος (65΄ Παπασωτηρίου), Τρίμης, Τσέλιος, Μαστρογιαννούδης (58΄ Ραπτογιάννης), Παρασκευόπουλος (74΄ Αζάλ), Παυλάκης, Ανδριάς (46΄ Νικηφοράκης)

ΑΝΟΙΞΗ (Κοσμάς) Βεζύρης, Kollolli (67'  Βουγιουκλίδης), Πανάγου Θ., Πανάγου Α., Πέτας (74΄ Αμανατίδης), Νησωτάκης (67'  Συρανίδης), Τζάθας, Παληαρούτας, Mouka (36΄ Στάθης), Ζιβάνοβιτς, Καζβιρόπουλος (74΄ Σύκας)