Κυριακή 20 Μαρτίου 2022

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 5-1 (3-1)

Το τρίτο ματς πριν την αυλαία για την Β΄ κατηγορία, στην Κερατέα, ήταν μία επιθετική γιορτή με έξι γκολ. Νικητής ήταν ο Κεραυνός που επικράτησε με 5-1 επί της Βουλιαγμένης.

Οι γηπεδούχοι είχαν ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, όπου πέτυχαν τρία γκολ, χαλώντας την τακτική των φιλοξενούμενων. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Μαγγανάς Χ. που πέτυχε ένα ακόμα χατ τρικ. Τα γκολ, στο 14΄ ο Μαγγανάς Χ. με πλασέ άνοιξε το σκορ 1-0, στο 19΄ ο Μαγγανάς Β. έγραψε το 2-0, ενώ ο Λάπας στο 25΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0. Η Βουλιαγμένη μείωσε σε 3-1 με τον Τσίλη στο 40΄.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56΄ ο Μαγγανάς Χ. με κεφαλιά, ύστερα από ωραία σέντρα του Βαγγέλι Π., διαμόρφωσε το σκορ σε 4-1 και στην εκπνοή του αγώνα ο Μαγγανάς Χ. μέσα από την περιοχή με πλασέ, έγραψε το τελικό 5-1, χαρίζοντας τη δέκατη έβδομη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής του αγώνα Σταύρου, με βοηθούς τους Τζαφόλια Δ. και Κουτζιακουτζίδη.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ (Δημητρόπουλος) Κακαγιάς, Κρητικός (65΄ Ζώης), Δανιήλ (56΄ Κολιαδήμας), Χριστόπουλος, Κατσίκης, Βαγγέλι Ν., Δαρδαμάνης (46΄ Βαγγέλι Π.), Μαυροθαλασσίτης, Μαγγανάς Χ., Λάπας (75΄ Νέρας), Μαγγανάς Β.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Κατρανάς) Αφουξενίδης (λ.τ 35΄ Μανώλης), Βεϊόγλου, Καραγεωργάκης (80΄ Λογοθέτης), Εστυλιανίδης, Κουκουνασούλης, Μπίνας (65΄ Σιγκούνας), Mradi, Τσίλης, Κουσιάκης (70΄ Πετρίτσης), Μαχαίρας, Στρατουδάκης