Τετάρτη 13 Απριλίου 2022

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 2-2 (0-2)

Χορταστική ισοπαλία σε γκολ, σε φάσεις και σε σκορ σημειώθηκε σήμερα στη Βούλα, μεταξύ του Άρη και του Παλληνιακού. Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες και το τελικό 2-2 θεωρείται δίκαιο.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο πέτυχαν δύο γκολ. Ο Μπεγλεκτσής στο 5΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έγραψε το 0-1. Στο 13΄ ο Πράπας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-2.

Στην επανάληψη, ο Γκαβασιάδης πέτυχε δύο γκολ και τα δύο με πέναλτι. Το πρώτο στο 56΄ 1-2 και το δεύτερο στο 65΄ 2-2.

Διαιτητής του αγώνα Μπερέτας, με βοηθούς τους Κουλοχέρη και Σοφιά.

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τασιόπουλος) Προβίδας, Gjura, Γιαννόπουλος (46΄ Resuli), Λάσκος, Αφράτης, Μπρής (46'  Ατματσίδης), Μιραφιόρι (46΄ Ηλιάδης), Φουκαράς, Γκαβασιάδης, Romano, Κριλής

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Χριστοφιλέας) Μπαλασάκης, Καραμπιέτ, Βλάχος, Ελ Γκαμάλ, Γαληνάκης, Δημογιάννης, Κασάπης, Τρυφιάτης (81΄ Κυριόπουλος), Μπεγλεκτσής (64΄ Sehitaj), Παναγιώτου (72΄ Κοντογιάννης), Πράπας