Κυριακή 15 Μαΐου 2022

ΣΤΑΜΑΤΑ-ΑΝΟΙΞΗ 1-3 (1-2)

Πολύτιμο διπλό για την Άνοιξη το σημερινό νικηφόρο της αποτέλεσμα επί της πρωτοπόρου Σταμάτας στα Play Out. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους πετυχαίνοντας γκολ από τα αποδυτήρια. Μόλις στο 1΄ ο Τζάθας έκανε το 0-1. Δώδεκα λεπτά αργότερα στο 13΄ ξανά χτύπησε ο Τζάθας γράφοντας το 0-2 και δίνοντας δύο γκολ προβάδισμα στην Άνοιξη. Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 στο 25΄ με τον έμπειρο Παπιδάκη. Στην επανάληψη και μόλις στο 50΄ ο Νησωτάκης, ερχόμενος από τον πάγκο, πέτυχε το τρίτο γκολ για την Άνοιξη 1-3, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.