Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022

ΠΑΟ ΚΟΡΩΠΙ 1903-ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 1-2 (0-1)

Επανήλθε στις νίκες ο Γιάννης Παθιακάκης καθώς πέρασε νικηφόρα από το Αντ. Πρίφτης, επικρατώντας με 2-1 επί του Κορωπίου.

Στο 14΄ ο Κασιόλας κέρδισε φάουλ, το εκτέλεσε ο Λαζαρίδης και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους 0-1, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 68΄ ο Κασιόλας με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του 0-2. Οι γηπεδούχοι στο 82΄ με τον Βαζέχα μείωσαν σε 1-2.

Διαιτητής του αγώνα Δραγάτης, με βοηθούς τους Κωστάκη και Μουλόπουλο.

ΠΑΟ ΚΟΡΩΠΙ 1903 (Οικονόμου) Μεσηνέζης, Λάππας, Φραγκής, Κορωνιάς, Ρέκα, Μόρισσον, Γκίκας, Τσιγάρας, Ράσα, Μυρτάι, Βαζέχα

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ (Κατσιγιάννης) Οψυμούλης, Ανεζύρης, Στάσης (66΄Costel M.), Λαζαρίδης, Μαυρούτσικος, Αγγελίνας, Κασιόλας (88΄Κατσιγιάννης Π,), Νταβώνης, Γκουβάτσος, Ρόμπολας (83΄Καψιόχας), Καίτσας (88΄Μπούλκου).