Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ-ΑΡΤΕΜΙΣ 4-0 (2-0)

Άνετα τα Γλυκά Νερά πήραν το τρίποντο και επέστρεψαν στις νίκες. Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο ξεπέρασαν το εμπόδιο της Άρτεμις και πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα. Θετικό το πρόσημο της πρώτης του προπονητή Παπανδρέου.

Στο 20΄ ο Βασιλόπουλος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους 1-0, τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους στο 41΄ ο Τραγανος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0. Στο δέκατο λεπτό της επανάληψης (56΄) ο Κότσι έγραψε το 3-0 και στο 84΄ ήρθε η σειρά του Αργυρόπουλου να διευρύνει το σκορ σε 4-0, που έμελλε να ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής του αγώνα Τριγάζης, με βοηθούς τους Γουρνιά και Δελατόλα.

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Παπανδρέου) Βιταλιώτης, Χριστοδούλου (83΄ Ψαρρός), Ολάνης, Μπέλμπας, Μπενέκος, Βάρδας, Κότσι (83΄ Φενερίδης), Αργυρόπουλος, Τραγανός, Βασιλόπουλος (78΄ Στίσι), Βλάχος

ΑΡΤΕΜΙΣ (Χατζηαναστασίου) Καραογλάνης, Μπάκος (67΄ Μπάμπαλης), Δημητρίου, Διαμάντης (62΄ Φύτιλης), Κυριάκου (46΄ Τσιούμας), Νικολογιάννης, Μέγας, Κοζανίδης, Καραβατάκης (56΄ Halili), Μασκλαβάνος, Χρήστου (46΄ Τσιλιάκος)