Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2022

ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ "ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΟΜΒΙΚΟ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ"

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πήρε ο Θησέας Ν. Μάκρης, καθώς επικράτησε επί των Γλυκών Νερών με σκορ 3-2 στην Αγία Μαρίνα.

"Ήταν ένα κομβικό ματς για εμάς, ενάντια σε ένα πολύ καλό αντίπαλο που ήθελε και αυτός αποτέλεσμα σήμερα. Μπήκαμε όπως έπρεπε στο ματς, χάσαμε ευκαιρίες και καταφέραμε να σκοράρουμε με πέναλτι του τερματοφύλακα μας Φ. Κατσιούλη και χωρίς να μας έχει απειλήσει ο αντίπαλος, κέρδισε ένα πέναλτι, ισοφάρισε και στο επόμενο λεπτό προηγήθηκε σε μία αδράνεια μας. Εδώ θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μας, γιατί καταλαβαίνετε ότι όταν βρίσκεσαι έτσι πίσω στο σκορ, είναι δύσκολο να αντιδράσεις. Αυτοί το έκαναν με τον καλύτερο τρόπο πραγματοποιώντας μία ολοκληρωτική εμφάνιση για 30 λεπτά. Σκόραρε δύο φορές ο Τσέλιος Κ. δύο πολύ ωραία ομαδικά γκολ. Δε μένουμε σε αυτό όμως, την Τετάρτη έχουμε κύπελλο και εκτός από τις απουσίες που είχαμε και σήμερα (Ραπτογιάννης, Μηναδάκης, Βούσουλας, Παππάς), θα έχουμε και απουσίες λόγω εργασίας. Συνεχίζουμε προσηλωμένοι στη δουλειά μας". Όπως μας δήλωσε ο τεχνικός του Θησέα Ν. Μάκρης, Γιάννης Τσέλιος.