Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2022

ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ-ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 0-3 (0-2)

Πέρασε με άνεση από την Αγία Άννα ο Παθιακάκης επικρατώντας με 3-0 επί της τοπικής Δόξας. Το ματς οι φιλοξενούμενοι το καθάρισαν στο πρώτο μέρος και απλά στην επανάληψη ελέγχοντας το υπέρ τους σκορ, προχώρησαν στην εύκολη διαχείριση του.

Το 0-1 έγινε στο 7΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λαζαρίδη. Τέσσερα λεπτά μετά στο 11΄ ο Καϊτσας με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-2 και στο 54΄ διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 0-3 ο Αγγελίνας με πλασέ.

Διαιτητής του αγώνα Σπαράγγης, με βοηθούς τους Μακρή και Μιχαλίτση.

ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ (Χατζηροδίτης) Μεντή, Θεοδόσης, Κουσιώρης (56' Ιωακείμ), Λάσκαρης, Πρόβατος, Γιάννης, Μουλολάρι, Ευθυμιάδης, Κυριακίδης (63' Πρελορέτζος) Ρούσσος, Θεοδώρου

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ (Κατσιγάννης Β.) Οψυμούλης, Ανεζύρης (55΄ Στάσης), Costel, Λαζαρίδης (70΄ Καψιόχας), Μαυρούτσικος, Αγγελίνας, Κασιόλας (61΄ Κατσιγιάννης Π.), Φωτίκας (70΄ Τζάος), Γκουβάτσος, Ρόμπολας, Καϊτσας