Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ-ΠΑΟ ΚΟΡΩΠΙ 1903 1-3 (1-3)

Ο ΠΑΟ Κορωπίου έβαλε φρένο στην ανοδική και αήττητη πορεία του Παλλαυρεωτικού και τον υποχρέωσε σε ήττα με σκορ 3-1. Όλος ο αγώνας ήταν τα πρώτα είκοσι πέντε λεπτά όπου μπήκαν και τα τέσσερα γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους πετυχαίνοντας μόλις στο 5΄ το 0-1 με κεφαλιά του Γκίκα. Στο 13΄ με πλασέ ο Ράσα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-2 και στο επόμενο ακριβώς λεπτό στο 14΄ ο Μυρτάι έκανε το 0-3. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 25΄ με τον Βάσσο 1-3, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Διαιτητής του αγώνα Ζαχαρόπουλος, με βοηθούς τους Μακρή και Παπαδιώτη.

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ (Ζαγουρής) Μητσόπουλος, Χουσεΐν, Νικολαΐδης (67΄ Φλεβάρης), Χριστόπουλος, Ζυγούρης (82΄ Φετολλάρι), Μωραΐτης, Ζουμπουνέλης, Δρούγκας, Πλάκα, Πρέντι (55΄ Δούμας), Βάσσος

ΠΑΟ ΚΟΡΩΠΙ 1903 (Οικονόμου) Δημητρακόπουλος, Μανασσής, Κορωνιάς, Λάππας, Φραγκής, Γκίκας, Αθανασίου (87΄ Μόρισσον), Βαζύχα, Μουρούτης (92΄ Παπαϊωάννου), Ράσα, Μυρτάι (78΄ Τσιγάρας)