Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2023

ΑΤΛΑΝΤΙΣ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 2-1 (0-0)

Δώδεκα λεπτά ήταν αρκετά για να διαμορφωθεί το σκορ της συνάντησης μεταξύ των ομάδων της Ατλαντίδας και Γλυκά Νερά στον Γέρακα.

Το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο χωρίς σκορ, ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν γκολ από στημένη φάση. Στο 50΄ ο Βασιλόπουλος με απευθείας φάουλ έκανε το 0-1. Οι γηπεδούχοι πίεσαν και πέτυχαν στο 55΄ με κεφαλιά του Κολοτούρου να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια 1-1. Το τελικό σκορ 2-1 διαμόρφωσε στο 62΄ ο Καγιάς με σουτ. Η Ατλαντίδα πήρε τη νίκη με ολική ανατροπή του σκορ.

Διαιτητής του αγώνα Τριγάζης, με βοηθούς τους Βιτσεντζάτο και Κουλοχέρη.