Τετάρτη 3 Μαΐου 2023

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ 2-1 (0-0)

Το δεύτερο ημίχρονο διαμόρφωσε το τελικό σκορ μεταξύ της Μάχης και του Αχιλλεά Κ. Αχαρνών, αναδεικνύοντας νικητές τους γηπεδούχους με σκορ 2-1. Το 1-0 έκανε στο 61΄ ο Δόριζας και τέσσερα λεπτά αργότερα στο 65΄ ο Αχμέτ, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του 2-0. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο 85΄ με γκολ που σημείωσε ο Τσιουρής 2-1, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Διαιτητής του αγώνα Σπαράγγης, με βοηθούς τους Γκούβα και Ζαννίκο.

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ (Σιδηράς) Παππάς, Δόριζας, Παξιμάδης, Σιγάλας, Αχμέτ (85΄ Γρίβας), Κόλιας, Μπούσουλας (55΄ Κοροβέσης), Κουμουτσέας (90΄ Ρήγας), Καλιακούδας, Τζήμας, Μίχας

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ (Βολιώτης) Αθανασόπουλος, Βασιλείου (85΄ Θεοδότος), Πούλης (66΄ Σμυρναίος), Παγιάι, Στρείδης, Sow, Νίκας, Σταματόπουλος (85΄ Δάλλας), Νικολακόπουλος (66΄ Τζαβέλας), Viadom, Τσιουρής