Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2023

ΑΤΛΑΝΤΙΣ-ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ 4-1 (2-1)

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Σιούτη, οποίος πέτυχε καρέ τερμάτων, η Ατλαντίδα επικράτησε με σκορ 4-1 της Τριγλίας. Με τη νίκη της αυτή αξιοποιεί και το διπλό που πήρε στην Άνοιξη την προηγούμενη εβδομάδα. Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Σιούτης έδωσε μία εμφαντική νίκη στον σύλλογο του. Στο18΄ έκανε το 1-0, στο 31΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0, στο 40΄ η Τριγλία με τον Μπανιά μείωσε σε 2-1. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60΄ τριπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του 3-0 και στο 80΄ διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 4-1.

Διαιτητής του αγώνα Τριγάζης, με βοηθούς τους Τσελεπίδη και Μιχαλίτση.

ΑΤΛΑΝΤΙΣ (Τσούνης) Μεσολόγγης, Μπαλάσκας (72΄ Πλατσατούρας), Κορωνιάς (46΄ Βούτουνας), Γεωργακόπουλος, Σωτηριάδης, Αναστασίου (64΄ Καγιάς), Σιούτης, Μπουρμπούλης (83΄ Μπαλάσκας Σ.), Αδαμίδης (83΄ Φωτούχος), Καρακώστας Γ., Καρακώστας Α.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Καβαλιέρης) Μπακόλας, Γκίκα (61΄Δελαπόρτας), Λυκουρόπουλος, Φειδαίος, Σταυρίδης (36΄ Παπαδόπουλος), Χρηστακίδης, Μπάνιας, Ζαφειρόπουλος, Πράπας, Κουσουλής, Ντέντια (70΄ Μυλόβας)