Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023

ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ "ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΓΕΡΑ ΝΕΥΡΑ"

Με νίκη ολοκλήρωσε της αγωνιστικές του υποχρεώσεις για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣΑΝΑ ο Θησέας Ν. Μάκρης, καθώς επικράτησε με 3-2 επί του Αήττητου Σπατών.

"Ήταν ένα παιχνίδι για γερά νευρά. Ο αντίπαλος στο πρώτο ημίχρονο ήταν σωστά στημένος και με πλάνο στο παιχνίδι, όταν έβγαινε στην κόντρα και εκεί προηγήθηκε. Προς το τέλος του ημιχρόνου, εμείς χάσαμε δύο ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά κερδίσαμε πέναλτι νωρίς, αλλά το χάσαμε. Κόντρα στη ροή του ματς από μία στατική φάση, δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ. Αντιδράσαμε κάνοντας πολλές αλλαγές σε σχηματισμούς και πρόσωπα με αποτέλεσμα να μειώσουμε με τον Κάαν και να ισοφαρίσουμε με τον Τσέλιο και κάνοντας τον ολική ανατροπή με τον Χατζόπουλο. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους αθλητές μου γιατί έβγαλαν τρομερή πίστη για την ανατροπή, πάθος αλλά και συγκέντρωση". Όπως μας δήλωσε ο τεχνικός του Θησέα Ν. Μάκρης, Γιάννης Τσέλιος.