Σάββατο 2 Μαρτίου 2024

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ-ΚΡΥΟΝΕΡΙ 4-0 (3-0)

Καταιγιστικός ο Σαρωνικός, κλείδωσε την σημερινή του νίκη επί του Κρυονερίου από το πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, δείχνοντας ότι είναι το αφεντικό της αναμέτρησης και μόλις στο 4΄ με τον Τσούκα άνοιξαν το σκορ 1-0. Στο 32΄ ο κεντρικός αμυντικός Dmytrenko με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, διπλασίασε τα τέρματα 2-0 και τρία λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου στο 42, ο Δημογιάννης έκανε το 3-0. Το τελικό σκορ 4-0 πέτυχε ο Γκαβασιάδης στο 80΄.

Διαιτητής του αγώνα Σταύρου, με βοηθούς τους Κάλλη και Σούζα.

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Τερεζόπουλος) Μπονατάκης, Δημητρέλης, Λογοθέτης, Dmytrenko, Παπαγιαννόπουλος, Μπαριτάκης, Γκέζος (60΄ Μοναχός), Τσιώτας, Δημογιάννης (46΄ Γκαβασιάδης), Λίτσης, Τσούκας

ΚΡΥΟΝΕΡΙ (Σκούρας) Ιωσήπου, Μήτσης, Γεωργίου, Παπούκας Α., Τουμπανάκης, Σιατραβάνης (46΄ Τσαπατσάρης), Hoxha(87¨Παπούκας Χ.), Διγενής, Αμπντουραχμάνι (46΄ Φειδαίος), Μαβίδης (46΄ Τουλάκης), Φαρκωνάς (70΄ Κόρμπος)