Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2019

ΚΟΥΒΑΡΑΣ-ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ 1-1 (1-1)

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου έμελλε να είναι και το τελικό. Σε ένα παιχνίδι με δυνατό αέρα, που τον είχαν υπέρ τους από ένα ημίχρονο και οι δύο ομάδες. Η Δόξα προηγήθηκε στο 30΄ με τον Θεοδώρου Θ., σε δεύτερο χρόνο καθώς έγινε κάτοχος της μπάλας ύστερα από απόκρουση του τερματοφύλακα Καραβόλα. Με τη σέντρα, ο Κουβαράς ισοφάρισε, η μπάλα βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή της Δόξας, όπου με προβολή ο προωθημένος Ζαφειρόπουλος έκανε το 1-1 στο 31΄.

Ο δυνατός αέρας δυσκόλεψε την ανάπτυξη του παιχνιδιού και το τελικό ισόπαλο αποτέλεσμα, κρίνεται δίκαιο.