Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ-ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ 0-3 (0-3)

Ανέβηκε στην 5η θέση κι έφτασε τους 13 βαθμούς ο Αιχλλέας Κ. Αχαρνών ύστερα από την επικράτηση με 3-0 επί της Μάχης Μαραθώνα με χατ τρικ του Καρβέλα.

Οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 3΄ άνοιξαν το σκορ με τον Καρβέλα 0-1, δύο λεπτά αργότερα και πάλι με τον Καρβέλα ο Αχιλλέας διπλασίασε τα τέρματα του σε 0-2. Το τελικό 0-3 ήρθε ένα λεπτό πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 44΄ και πάλι με τον Καρβέλα.

Στο δεύτερο μέρος ο Αχιλλέας έμεινε με δέκα παίκτες παίχτες καθώς ο Ασκοτίρης στο 58΄ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.