Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 3-2 (1-1)

Επέστρεψε στις νίκες ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου καθώς επικράτησε με 3-2 επί των Γλυκών Νερών.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στο 16΄ ο Σαπαλίδης έκανε το 1-0. 'Ομως οι φιλοξενούμενοι δεν άργησαν να απαντήσουν και στο 41΄ ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Βιταλιώτη Γ.

Στο δεύτερο ημίχρονο με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σαπαλίδη στο 47΄ ο Ολυμπιακός μπήκε ξανά μπροστά στο σκορ 2-1. Στο 68΄ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες καθώς ο Ντζιός αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Ένα λεπτό μετά, στο 69΄ ο Βασιλόπουλος ισοφάρισε για τα Γλυκά Νερά φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια για δεύτερη φορά και το τελικό 3-2 ήρθε στο 83΄ με τον Παπαδογιωργάκη δίνοντας την νίκη στην ομάδα του.