Κυριακή 16 Μαΐου 2021

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ 0-4 (0-3)

Ο Αστέρας Βάρης πέρασε νικηφόρα από την Χίο καθώς επικράτησε με 4-0 επί της Μικρασιατικής.  Οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας τρία γκολ και κλείδωσαν το σκορ του αγώνα. Στο 15΄ και στο 30΄ ο Καλιαμπάκας πέτυχε το 0-1 και το 0-2. Ενώ ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου μέρους στο 44΄ ο Νικολακόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-3.

Στο δεύτερο μέρος ο Αστέρας πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Νιούμαν στο 77΄΄, που είχε περάσει στον αγώνα ως αλλαγή. Η ομάδα της Ανατολικής Αττικής επέστρεψε στις νίκες μετά το σημερινό αποτέλεσμα, ανεβαίνοντας έτσι στην 3η θέση με 16 βαθμούς.

Διαιτητής του αγώνα Στεργιώτης (Αθηνών)-Σούζας (Αιτ/νιας)-Μημίδης (Αθηνών)