Κυριακή 19 Μαρτίου 2023

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1-2 (0-1)

Πέρασε και από την Ραφήνα ο Κεραυνός καθώς επικράτησε με σκορ 2-1 επί της Τριγλίας. Ενδέκατη σερί νίκη για την ομάδα του Γιώργου Δημητρόπουλου, που πέτυχε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του ματς καθόλη την διάρκεια του. Αν και βρέθηκε να παίζει με έναν παίκτη λιγότερο για ένα σχεδόν ημίχρονο. Και τούτο διότι στο 48΄ αποβλήθηκε ο Κατσίκης.

Το σκορ άνοιξε ο συνήθης ύποπτος Μαγγανάς Χ. στο 33΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι 0-1. Το 0-2 έγινε από τον Γαληνάκη με βρετανικό τρόπο. Σουτ βολίδα από τριάντα μέτρα. Η Τριγλία  μείωσε σε 1-2 στο 80΄ με τον Νταή.

Διαιτητής του αγώνα Φωστέρης, με βοηθούς τους Γουρνιά και Γκούβα.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Μουλλάκης) Πάντος, Καρτάλης, Παπαδιονυσίου, Ψαρρής, Τσούκας Ι., Χατζόπουλος, Σένε, Νταής, Χριστακίδης, Τσούκας Κ., Πράπας (60΄ Κονταρίνης)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ (Δημητρόπουλος) Καλογερόπουλος, Γαληνάκης, Κατσίκης, Ντόβας, Δαρδαμάνης, Βαγγέλη, Γκαρδιακός (50΄ Γιαννόπουλος), Παληγεώργος (89΄ Λάπας), Μαγγανάς Χ., Μαγγανάς Β. (89΄ Κρητικός), Γκορόγιας