Κυριακή 30 Απριλίου 2023

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ 6-1 (1-0)

Ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα η Τριγλία επικράτησε με 6-1 επί του Ολυμπιακού Βάρης. Καταιγιστικοί στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι, σκόραραν κατά ριπάς. Στο 12΄ άνοιξε λογαριασμό για την ομάδα του ο Πράπας γράφοντας το 1-0. Στο 46΄ με γκολ από τα αποδυτήρια στο δεύτερο μέρος ο Σένε ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0. Τρία λεπτά αργότερα στο 49΄ πάλι ο Σένε 3-0, στο 64΄ ο Πράπας με δεύτερο δικό του γκολ έγραψε το 4-0, στο 72΄ ο Ζαφειρόπουλος έκανε το 5-0, στο 84΄ μείωσε ο Ολυμπιακός Βάρης σε 5-1 με τον Phestvenidze και ένα λεπτό αργότερα στο 85΄ ο Σένε διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 6-1, πετυχαίνοντας χατ τρικ.

Διαιτητής του αγώνα Λάμπρου, με βοηθούς τους Γκούβα και Πύκνη.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Μουλλάκης) Πάντος, Καρτάλης (46΄ Κονταρίνης), Δελαπόρτας, Τζίτζης, Τσούκας Ι, Σιαφάκας (46΄ Ψαρρής), Σένε, Νταή, Σταυρίδης, Ζαφειρόπουλος, Πράπας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ (Ζαραδούκας) Καραγιαννάκης, Κουρζάκης (46΄ Λάζος), Μπαφαλούκας, Ντοβίνος, Τουρπέτας, Ξανθάκης, Στυλιανόπουλος, Phestvenidze, Γιαννόπουλος (46΄ Μπαρκής), Μαντακίδης, Λαζαρίδης