Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2024

ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ-ΠΑΙΑΝΙΑ 2-1 (1-1 παράταση)

Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου πήρε ο Διόνυσος, καθώς επικράτησε με 2-1 στην παράταση επί της Παιανίας. Στο 22΄ ο Μπουρτζίνος άνοιξε το σκορ και έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Οι φιλοξενούμενοι στο 43΄ με τον Πατσιώτη ισοφάρισαν σε 1-1 και έφεραν το παιχνίδι στα ίσια. Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε ισόπαλη, με αποτέλεσμα το ματς να πάει στην παράταση. Στο 109΄ ο Σιδέρης διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 2-1, δίνοντας την πρόκριση στην ομάδα του Διονύσου.

Διαιτητής του αγώνα Αδαμόπουλος, με βοηθούς τους Πύκνη και Μουλόπουλο.

ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Αλεξόπουλος Κ., Κωνσταντάκος, Μπουρτζινός (88΄ Λινάρδος), Τρικαίος, Μπερμπάντης, Σκριβάνος (67΄ Αρκατίνης), Μισσακιάν, Νταγκούλης, Σιδέρης, Χρυσανθόπουλος, Αλεξόπουλος Δ.

ΠΑΙΑΝΙΑ Αντωνίου, Μπιτσάκης, Παπαδημητρίου, Κομποτής, Αντωνόπουλος, Πατσιώτης (59΄ Βελισσαρίου), Καβουρίδης (59΄ Κανδρεβιώτης), Κατσιμίχας, Γκουγκούδης (83΄ Κανιάρης), Σερμπενιάδης, Διακόπουλος