Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ-ΠΡΩΤΕΥΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ 1-1 (1-0)

Ισόπαλοι έμειναν οι ΑΠΕΛ και ο Πρωτέας με σκορ 1-1, σε ένα παιχνίδι νευρικό με πολλά φάουλ. Και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο. Το πρώτο μέρος ανήκε στους γηπεδούχους, όπου ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Χαρίτο στο 14΄. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι στην επανάληψη, όπου κατάφεραν με εύστοχο πέναλτι του Τσιριγώτη στο 71΄ να ισοφαρίσουν και να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Διαιτητής του αγώνα Οικονόμου, με βοηθούς τους Δελατόλα και Πολίτη.

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ (Παπακωνσταντίνου) Κοκκώνης, Μαλατάνος, Βουκελάτος (39΄ Μιχαηλίδης), Στουραϊτης (59΄ Καραμέτας), Παντελιάς, Κωνσταντινίδης, Χρήστου, Παπαγιάννι, Χαρίτος, Δρούγκας (78΄ Γκόντος), Χάσκα (60΄ Δερμανούτσος)

ΠΡΩΤΕΥΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ (Σιδέρης) Παναγούλης, Παπαγεωργίου, Τσιάτσιος (12΄ λ.τ Θάνος), Γεωργίου, Χίκα, Καλαθάς (70΄ Ντούνης), Χαντάτ, Νίνα (50΄ Ράικος), Τσιριγώτης, Μακροδημήτρης (50΄ Τσίπης)