Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2021

ΑΡΤΕΜΙΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 4-3 (1-2)

Αγγλικό σκορ σε Βρετανικό καιρό σήμερα στην Λούτσα μεταξύ της Άρτεμις και του Ολυμπιακού Αγ. Στεφάνου. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν στο 4΄ να πάρουν προβάδισμα στο σκορ με τον Σαλαπάτα 0-1. Στο 33΄ με τον Στάμο διπλασίασαν τα τέρματα 0-2, όμως οι γηπεδούχοι τρία λεπτά πριν τη λήξη του πρώτο μέρους στο 42΄ μείωσαν σε 1-2 με τον Ράσα μένοντας έτσι στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο μέρος η Άρτεμις αποφασισμένη να κάνει την ανατροπή, ευτύχησε το 54΄ με τον Μασκλαβάνο να φέρει το παιχνίδι στα ίσια 2-2. Ο Ράσα με δεύτερο δικό του γκολ στο 58΄ πέτυχε την ανατροπή στο σκορ γράφοντας το 3-2. Στο 65΄ ο Άγιος Στέφανος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ισοφάρισε σε 3-3 με τον Κιρτζιαλίδη. Δύο λεπτά αργότερα ο Μασκλαβάνος με δεύτερο δικό του προσωπικό γκολ έκανε για δεύτερη φορά την ανατροπή στο σκορ 4-3 στο 67΄, που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Διαιτητής του αγώνα Δραγάτης, με βοηθούς τους Καραθανάση, Κουτζιακουτζίδη.

ΑΡΤΕΜΙΣ (Φύτιλης) Καραογλάνης, Μπουλούμπασης (81΄ Αγγελακόπουλος, Καζάλας, Τασσόπουλος, Θεοχάρης, Φύτιλης Λ., Φύτιλης Μ. (85΄ Μοιρασγεντής), Τσέπας, Μασκλαβάνος, Ράσα, Κοζανίδης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ (Μαγγίνας) Ιωσήπου, Ζαχαράκης, Γιαννακόπουλος (89΄ Λαπούση), Μεταλλινός, Ζώνας, Κολιμάτσης, Κιρτζιαλίδης, Σαλαπάτας (54΄ Βασίλης), Μαγγίνας, Στάμος, Σεϊτι,