Σάββατο 12 Φεβρουαρίου 2022

ΑΡΤΕΜΙΣ-ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 1-4 (1-2)

Διπλό ψυχολογίας πήρε ο Παλλαυρεωτικός σήμερα στη Λούτσα καθώς νίκησε την Αρτέμιδα με 4-1.

Ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 16΄ 0-1, δύο λεπτά αργότερα ο Ράσα στο 18΄ έφερε το παιχνίδι στα ίσια ισοφαρίζοντας σε 1-1. Δύο λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Μωραϊτης στο 43΄ ξανά έφερε σε θέση οδηγού στο σκορ τον Παλλαυρεωτικό.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Παπαδόπουλος, δίνοντας προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του 1-3, ενώ το χρονόμετρο έδειχνε το 60΄ του αγώνα. Έξι λεπτά αργότερα στο 66΄ ο Μωραϊτης κλείδωσε τη νίκη για τον Παλλαυρεωτικό σημειώνοντας το 1-4.

Διαιτητής του αγώνα Βλάχος Ανδ., με βοηθούς τους Γουρνιά και Κουλοχέρη.

ΑΡΤΕΜΙΣ (Φύτιλης) Καραογλάνης, Στάφα (29΄ Βεϊζάι), Καζάλας, Διαμάντης, Θεοχάρης, Φύτιλης Λ. (60΄ Τσέπας), Μέγας, Κοζανίδης, Μασκλαβάνος, Ράσα, Κανελλόπουλος (70΄ Μοιρασγεντής)

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ (Αθανασιάδης) Κόρμπας, Χουσείν, Φιλίππου Γ., Κρανιδιώτης, Μπεργιάννης, Μπάλας, Ζουμπουνέλης, Πρέντι (82΄ Κολοκυθάς), Δούμας, Παπαδόπουλος (62΄ Κλωνάρης), Μωραϊτης (82΄ Φιλίππου Ι.)