Κυριακή 22 Μαΐου 2022

ΜΑΡΚΟ-ΒΑΘΥΛΛΟ ΠΑΝΣΑΜΙΑΚΟΥ 5-0 (2-0)

Νικηφόρα πέρασε από την 4η στροφή για τα μπαράζ ανόδου των Ενώσεων για την Γ΄ Εθνική η  Μαρκο σήμερα στο Μαρκόπουλο επικρατώντας με 5-0 του Βάθυλλου Πανσαμιακού. Το ματς δεν αντέχει κριτική καθώς η διαφορά δυναμικότητας στο ρόστερ ήταν εμφανής. Οι γηπεδούχοι μετά τη σημερινή τους νίκη, έχουν 8 βαθμούς και είναι επικεφαλής στον όμιλο τους.

Στο 26΄ και στο 44΄ ο Μακρίδης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0 σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 56΄ ο Γκριμέκης με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0, στο 62΄ το 4-0 από τον Μουσταφίδη και τρία λεπτά αργότερα στο 65΄ το 5-0 από τον Παλαιοπάνο.

Διαιτητής του αγώνα Βισκαδούρος Μ. (Ηρακλείου), με βοηθούς τους Βισκαδούρο Α. (Ηρακλείου) και Μπλαβάκη (Ηρακλείου).

ΜΑΡΚΟ (Τσιγκούλης) Καραστέργιος, Δημητρόπουλος (62΄ Σουλελές), Σιδέρης (62΄ Φλώρος), Λαμπρόπουλος, Μουσταφίδης, Χούσα, Βασιλειάδης (70΄ Χατζηγεωργίου), Γκεμίσης (62΄ Σαχσανίδης), Τσίκλος, Μακρίδης (62΄ Ιατρού), Παλαιοπάνος

ΒΑΘΥΛΛΟ ΠΑΝΣΑΜΙΑΚΟΥ Μαρίνος (85΄ Παρλιάρος), Πασχάλης, Μπορμπότης, Χατζηπαναγιώτης, Παπαδόπουλος, Ακούλι, Θύμιος (75΄ Σταματόπουλος), Παπαχρήστου, Γεωργιάδης (75΄ Τεληγιάννης), Γιαννούλης (80΄ Βούρος), Ρουσάν