Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2022

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ-ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ 3-2 (1-0)

Την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Παλληνιακός, επικρατώντας στην Παλλήνη επί του Αήττητου με 3-2. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Παπάζογλου, που πέτυχε δύο γκολ στο 11΄ γράφοντας το 1-0 και στο ξεκίνημα της επανάληψης στο 47΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0. Ο Αήττητος στο 75΄ με τον Κλωνάρη μείωσε σε 2-1, όμως οι γηπεδούχοι με τον Παναγιώτου στο 82΄ πέτυχαν και τρίτο γκολ 3-1. Τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη στο 86΄ ο Λένγκα μείωσε εκ νέου για τους φιλοξενούμενους σε 3-2.

Διαιτητής του αγώνα Παπαποστόλου, με βοηθούς τους Πύκνη και Κουλοχέρη.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Μαρωνίτης) Κονόμι, Γιαννόπουλος, Κοντογιάννης (8΄ Τζεμπελίκος), Ελ Γκαμάλ, Σταμούλης, Αργυρίου, Παπάζογλου, Παναγιώτου, Ψιλοπάτης, Μπεγλεκτσής, Καραγεώργος

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Καρατζάς) Παναγόπουλος, Παλύβος Α., Παναγιώτου (46΄ Καραγιάννης), Μουρούτης (56΄ Κράμπης), Λένγκα, Ιωαννίδης, Παλύβος Κ. (46΄ Avdio), Κλωνάρης, Κοβάνης, Σπανός, Χοτζάι (62΄ Φράγκου)