Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2022

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ-ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 3-3 (0-3)

Επική ανατροπή για τα Γλυκά Νερά που ενώ έχαναν στο πρώτο μέρος με 0-3, στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν με άλλο πρόσωπο, έβγαλαν αντίδραση και πέτυχαν τρία γκολ, ισοφαρίζοντας το εις βάρος τους αποτέλεσμα του αγώνα που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Παλληνιακός μόλις στο 2΄ με τον Παπάζογλου έκανε το 0-1, στο 32΄ ο Καραγεώργος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-2 και ένα λεπτό πριν την εκπνοή του πρώτου μέρους στο 44΄ πάλι ο Παπάζογλου με δεύτερο δικό του γκολ, τριπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του 0-3. Οι γηπεδούχοι στο 71΄ μείωσαν με τον Ολάνη σε ένα 1-3, στο 80΄ με τον Βλάχο έκαναν το 2-3 και κατάφεραν στο 91΄ με τον Βάρδα έφεραν το παιχνίδι στα ίσια 3-3.

Διαιτητής του αγώνα Λάμπρου, με βοηθούς τους Βιτσεντζάτο και Τζαφόλια Β.