Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2022

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ-ΑΤΛΑΝΤΙΣ 5-0 (2-0)

Άνετη επικράτηση του πρωτοπόρου Αστέρα Βάρης με 5-0 επί της Ατλαντίδας. Αγωνιστικός μονόλογος των γηπεδούχων που προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 5΄ ο Καλλιμάνης έκανε το 1-0, ο Μεϊμάρογλου στο 15΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0, στο 32΄ εκτέλεσε πέναλτι ο Ντούλιας, αλλά απέκρουσε ο Χαραλαμπίδης. Στην επανάληψη, και συγκεκριμένα στο 47΄ ο Νιούμαν πέτυχε τρίτο γκολ για τον Αστέρα 3-0, στο 65΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Καλλιμάνης έκανε το 4-0 και στο 75΄ ο νεαρός Σακελλαρίου διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 5-0.

Διαιτητής του αγώνα Δραγάτης, με βοηθούς τους Κάλλη και Ξουρίδα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Καβάσης) Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Σακελλαρίου, Μεϊμάρογλου (71΄ Νικολακόπουλος), Diagne, Μάγγος (75΄ Μπέκας), Μπελαβράκης (71΄ Αγγελίδης), Χριστόπουλος (71΄ Φαμέλης), Καλλιμάνης, Ντούλιας, Νιούμαν (63΄ Κοφσανίδης)

ΑΤΛΑΝΤΙΣ (Τσούνης) Χαραλαμπίδης, Κορωνιάς, Χαρίσης (69΄ Παπασταθόπουλος), Κολοτούρος, Πλατσατούρας, Μπότης, Σιούτης, Αδαμίδης, Λεμονής, Καρακώστας, Τζάθας