Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2023

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ 0-5 (0-3)

Πέρασε από την Αγία Μαρίνα ο πρωτοπόρος Αστέρας με σκορ 5-0. Η ομάδα του Γιάννη Τσέλιου είχε ισορροπήσει το παιχνίδι στα πρώτα είκοσι λεπτά, όμως στο 23΄ χρεώθηκε με πέναλτι που το μετέτρεψε σε γκολ ο Ντούλιας 0-1. Επτά λεπτά αργότερα στο 30΄ ο Μπελαβράκης με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-2. Στο 37΄ με κεφαλιά ο Νικολόπουλος τριπλασίασε τα τέρματα για τον Αστέρα 0-3.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 62΄ ο Ντούλιας με δεύτερο δικό του γκολ, έκανε το 0-4. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 80΄ από τον Κοφσανίδη 0-5.

Διαιτητής του αγώνα Τριγάζης, με βοηθούς τους Κουλοχέρη και Σταυρόπουλο.

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ (Τσέλιος) Κατσιούλης, Μηναδάκης, Ντολλάνι, Βούσουλας, Βεϊζάι, Τσέλιος Ν., Τσέλιος Κ. (81΄ Θεοδώρου), Παυλάκης (65΄ Μαστρογιαννούδης), Ζιάγκος (46΄ Καχόπουλος), Νικηφοράκης, Ζέκο (72΄ Παρασκευόπουλος)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Καβάσης) Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Κοφσανίδης, Νικολακόπουλος, Barra (81΄ Behari), Μάγγος, Μπάκας, Χριστίνης (81΄ Φαμέλης), Καλλιμάνης (72΄ Νιούμαν), Ντούλιας (65΄ Ερρίκος), Μπελαβράκης (72΄ Γκέργκη)