Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2023

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 4-0 (2-0)

Αν και έπαιζε με δέκα παίκτες ο Ολυμπιακός για σχεδόν έναν ολόκληρο αγώνα, καθώς αποβλήθηκε στο 2΄ ο Ψαρρός με απευθείας κόκκινη κάρτα, η ομάδα του Γιάννη Μαγγίνα κατάφερε με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο να επιβληθεί με σκορ 4-0 επί του Παλληνιακού στον Άγιο Στέφανο.

Το 1-0 έγινε με τον Ντούλο στο 30΄, το 2-0,που ήταν και σκορ πρώτου ημιχρόνου, διαμορφώθηκε από τον Οσμενάι στο 45΄. Ο Μαγγίνας στο 80΄ συνέχισε τον χορό των γκολ 3-0 και το τελικό 4-0 ήρθε από τον Γενούζη στο 93΄ που είχε περάσει αλλαγή στον αγώνα στην θέση του Οσμενάι.

Διαιτητής του αγώνα Λάμπρου, με βοηθούς τους Ξουρίδα και Παντελίδου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ (Μαγγίνας) Ιωσήπου, Μαγκανάρης, Δεγαϊτας (Ερέκι), Ψαρρός, Παπαδογιωργάκης, Κλωνάρης, Ντούλος (60΄ Μαγγίνας), Ασημάκης (60΄ Παϊκόπουλος), Στίσι (80΄ Κολιμάτσης), Σεϊτι, Οσμενάι (80΄ Γενούζης)

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Παρασκευαϊδης) Κύρκος, Καραμπιέτ, Κοντογιάννης, Ελ Γκαμάλ, Βιδάλης, Κούσης (70΄ Βουτσιώτης), Μασκάι, Παναγιώτου, Δουμτσής (84΄ Τζεμπελίκος Ι.), Μπεγλεκτσής, Καραγεώργος (84΄ Τζεμπελίκος Π.)