Δευτέρα 27 Φεβρουαρίου 2023

ΗΛΙΑΣ ΚΑΚΑΡΑΣ "ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ"

Με νίκη ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για την 23η αγωνιστική η Ατλαντίδα, καθώς επικράτησε με 2-1 επί των Γλυκών Νερών.

"Απέναντι σε ένα δύσκολο αντίπαλο καταφέραμε να πάρουμε την νίκη με ανατροπή. Βελτιώσαμε την εικόνα μας στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά όταν μείναμε πίσω στο σκορ, δείξαμε χαρακτήρα και κάναμε το πέντε στα πέντε. Μου δίνεται η ευκαιρία να πω δυο λόγια για την ομάδα μου. Δυστυχώς για τέσσερις μήνες λόγω του σοβαρού τραυματισμού που είχα, δεν μπορούσα να βοηθήσω, δεν έπαψα όμως να πιστεύω σε αυτή την ομάδα γιατί έχει πολύ καλούς ποδοσφαιριστές που αδίκησαν τον εαυτό τους στον πρώτο γύρο, χάνοντας αρκετούς βαθμούς σε μικρές λεπτομέρειες. Θέλω να ευχαριστήσω την διοίκηση της ομάδας και τον προπονητή μου, που έκαναν μεγάλη προσπάθεια για να επιστρέψω στο γήπεδο και εύχομαι να συνεχίσουν αυτό το πρότζεκτ, στηρίζοντας τα δικά τους παιδιά με υπομονή και αγάπη". Όπως μας δήλωσε ο μεσοεπιθετικός της Ατλαντίδας, Ηλίας Κακαράς.