Κυριακή 7 Μαΐου 2023

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ-ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 5-2 (3-0)

Μεγάλη νίκη για τον Παλλαυρεωτικό που ξεπέρασε το εμπόδιο της Δόξας Κορωπίου και συνεχίζει ακάθεκτος την πορεία του για την άνοδο στην Α΄ κατηγορία, κρατώντας την δεύτερη προνομιούχο θέση. Καθαρή νίκη, με ευρύ σκορ για την ομάδα του Λαυρίου, που καθάρισε την συνάντηση από το πρώτο μέρος.

Μόλις στο 6΄ ο Πρέντι Α. άνοιξε λογαριασμό για την ομάδα του κάνοντας το 1-0. Στο 24΄ ο Πρέντι Αρ. διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του 2-0 και στο 32΄ είχαμε το 3-0 (σκορ πρώτου ημιχρόνου) με τον Δούμα. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 57΄ η  Δόξα μείωσε σε 3-1 με τον Παπαμιχάλη. Οι φιλοξενούμενοι στο 72΄ με τον Μπεσίρι έκαναν το 3-2, δίνοντας ενδιαφέρον στο ματς. Όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 82΄ ο Πιτσικάλης έδωσε αέρα ασφαλείας στην ομάδα του κάνοντας το 4-2. Τρία λεπτά μετά, πάλι ο Πιτσικάλης διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 5-2.

Διαιτητής του αγώνα Παπαποστόλου, με βοηθούς τους Ξουρίδα και Ζαννίκο.

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ (Ζαγουρής) Μητσόπουλος, Χουσείν, Φετολλάρι (46΄ Πιτσικάλης), Μπεργιάννης (65΄ Νικολαΐδης), Μαντζιώκας (55΄ Γιαχάεβ), Μωραΐτης (25΄ Φλεβάρης), Κοντιζάς, Πρέντι Α., Ζυγούρης Πρέντι Αρ., Δούμας

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ (Τσαγδής) Παπαθεοδώρου, Παπαχρήστου (60΄ Sadiku), Τρούπης, Ντεμολλάρι, Παπαγεωργάκης, Σιδέρης, Αλεξίου (81΄ Στεργίου), Ντούνης, Παπαμιχάλης (65΄ Μπεσίρι), Τσιγάρας, Φενερίδης