Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020

Α.Ο ΑΤΛΑΝΤΙΣ-Α.Ο ΑΡΤΕΜΙΣ 2-2 (2-0)

Ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση με σκορ 2-2 ανάμεσα στην Ατλαντίδα και την Αρτέμιδα στο γήπεδο της Ανθούσας.

Από ένα ημίχρονο οι δύο ομάδες, στο οποίο πέτυχαν από δύο γκολ έκαστοι. Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους φιλοξενούμενους και πέτυχαν νωρίς δύο γκολ, στο 5΄ ο Κολοτούρος 1-0 και τρία λεπτά αργότερα στο 8΄ ο Καγιάς έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος μπήκε δυνατά η Αρτέμιδα και στο 61΄ με τον Φυτιλή Μ. μείωσε σε 2-1. Η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 74΄με γκολ που πέτυχε ο Μέγας 2-2.

'Ετσι οι δυο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

Διαιτητής του αγώνα Ζαχαρόπουλος, με βοηθούς τους Βιτσεντζάτο και Καραθανάση.

ΑΤΛΑΝΤΙΣ (Τσούνης) Σαμαράς, Παππάς, Κιούρκος, Κολοτούρος, Μπενέκος, Καγιάς, Καραγιαννάκης (83΄ Φλούδας), Νάνος, Κωτσάκης (80΄ Αδαμίδης), Gatendashvili, Καρακώστας

ΑΡΤΕΜΙΣ (Φυτιλής) Καραογλάνης, Βείζάι. Δημητρίου, Διαμάντης, Βασιλείου, Φυτιλής Λ., Δογάνης (46΄ Νικολέας), Leno (46΄ Μπουλούμπασης), Μασκλαβάνος, Μέγας (93΄ Τζεμπελίκος), Φυτιλής Μ. (88΄ Τσάκκος)