Τετάρτη 29 Μαρτίου 2023

ΑΤΛΑΝΤΙΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ 0-4 (0-1)

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης απέδρασε ο Αστέρας Βάρης από τον Γέρακα, καθώς επικράτησε επί της Ατλαντίδας με σκορ 4-0, φτάνοντας έτσι στις τέσσερις συνεχόμενες νίκες.

Το 0-1 έγινε στο 32΄ με τον Ντούλια, σκορ πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 57΄ ο Καλλιμάνης έκανε το 0-2, ο Μάγγος με κεφαλιά στο 66΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-3 και το τελικό 0-4 ήρθε στο 90΄ από τον Behari, που είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα δέκα λεπτά νωρίτερα.

Διαιτητής του αγώνα Δραγάτης, με βοηθούς τους Μπουξμπάουμ και Βιτσεντζάτο.

ΑΤΛΑΝΤΙΣ (Τσούνης) Μεσολόγγης, Φλούδας (85΄ Κορωνιάς), Κολοτούρος, Κιούρκος, Γεωργακόπουλος, Καγιάς, Σιούτης, Κακαράς (80΄ Μπαλάσκας Σ.), Αδαμίδης (67΄ Μπαλάσκας Ι.), Καρακώστας Γ. (85΄ Βούτουνας), Καρακώστας (80΄ Τσαγδής) Α.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Καβάσης) Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Σακελλαρίου (76΄ Γκέργκη), Μεϊμάρογλου, Νικολακόπουλος, Μάγγος, Χριστίνης, Diagne (63΄ Κοφσανίδης), Καλλιμάνης (80΄ Behari), Ντούλιας (63΄ Ερρίκος), Μπελαβράκης (76΄ Μπάκας)