Κυριακή 26 Μαρτίου 2023

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ-ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ 3-0 (2-0)

Κανένα περιθώριο δεν άφησε στα Καλύβια ο Αστέρας, αφού με δύο γκολ στο πρώτο μέρος και ένα στα μέσα της επανάληψης, καθάρισε το ματς στη Βάρη με σκορ 3-0.

Στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 18΄ ο Μπελαβράκης άνοιξε το σκορ 1-0. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους στο 42΄ ο Νιούμαν διπλασίασε τα τέρματα για τον Αστέρα 2-0, σκορ ημιχρόνου. Στο μέσο της επανάληψης ο Ερρίκος που είχε περάσει αλλαγή στο 62΄, πέτυχε το 3-0  δέκα λεπτά αργότεραστο 72΄ 3-0 βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα, σφραγίζοντας έτσι τη νίκη για την ομάδα του Γιώργου Καβάση.

Διαιτητής του αγώνα Ζήσιος Ντούρος, με βοηθούς τους Αλεξόπουλο και Παπαγιαννίδη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Καβάσης) Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Σακελλαρίου, Νικολακόπουλος (46΄ Καλλιμάνης), Μεϊμάρογλου, Μάγγος, Μπελαβράκης (71΄ Φαμέλης), Barra (62΄ Κοφσανίδης), Γκέργκη, Νιούμαν (62΄ Ερρίκος), Behari (71΄ Ντούλιας)

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Καπουράνης) Μπάρδης, Μαλατάνος, Κουφάδης, Μπούρμας, Κοκαβέσης (22΄ Κασάι), Dushku, Zaved (55΄ Κουκουραπάς), Σπυρόπουλος (63΄ Αλίκα), Πετρίτσης, Μαυροθαλασσίτης, Σταυρίδης (55΄ Παπαγεωργίου)