Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2023

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ-ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 1-3 (1-1)

Επέστρεψε στις νίκες ο Άρης Βούλας καθώς σήμερα ξεπέρασε στη Νέα Μάκρη το εμπόδιο του Θησέα με σκορ 1-3. Στο 27΄ ο Γεωργίου έκανε το 0-1 βάζοντας οδηγό τους φιλοξενούμενους στο σκορ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 46΄ ο Τσέλιος Κ. σκοράρε για τον Θησέα, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια 1-1. Με γκολ από τα αποδυτήρια, μόλις στο 48΄ ο Γεωργίου με δεύτερο δικό του γκολ έκανε το σκορ 1-2, δίνοντας πάλι προβάδισμα στην ομάδα του. Και το τελικό 1-3, ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα από τον Γιαννή στο 90΄+4'.

Διαιτητής του αγώνα Ζαχαρόπουλος, με βοηθούς τους Κουλοχέρη και Αλεξοπούλου.

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ (Τσέλιος) Κατσιούλης, Μηναδάκης (86΄ Τηγανιτάκης), Βασιλαράς (67΄ Ανδριάς), Αζάλ, Χατζόπουλος (67΄ Τσέλιος Μ.), Μαγγίνας, Τσέλιος Κ., Μαστρογιαννούδης (76΄ Καχόπουλος), Ντολλάνι (76΄ Ραπτογιάννης), Νικηφοράκης, Ζέκιο

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τάσσης) Γκόλφης, Γκιούρα, Αλίκα (88΄ Πετράτος), Γιαννουλάκης, Νεστερένκο, Φαμέλης (51΄ Λίτσι, 88΄ Μελισής), Τσαγκάρης (88΄ Γούμενος), Στακάι, Γιαννής, Γεωργίου, Βουτσιώτης (65΄ Σελμανάι)