Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ-ΜΑΡΚΟ 0-5 (0-4)

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Ντούλια η Μαρκο που πέτυχε χατ τρικ, έκλεισε νικηφόρα την χρονιά αφού σήμερα νίκησε στην Άνοιξη την τοπική Δόξα με 5-0. Εκμεταλλευόμενη την ισοπαλία στο ντέρμπι Άρης Βούλας-Τριγλία Ραφήνας αύξησε την διαφορά στους 3 βαθμούς από την δεύτερη Τριγλία.

Στο 10΄ ο Ντούλιας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους 0-1. Στο 27΄ ξανά ο Ντούλιας έκανε το 0-2, τον διαδέχτηκε στο σκοράρισμα ο Ιατρού στο 29΄ που έγραψε το 0-3, ξανά χτύπησε ο Ντούλιας στο 35΄ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 0-4, (σκορ πρώτου ημιχρόνου).

Στην επανάληψη έχοντας εξασφαλίσει την νίκη η Μαρκο, έριξε ρυθμούς και στο 57΄ ο Κότσι που είχε περάσει ως αλλαγή, διαμόρφωσε το τελικό σκορ 0-5.

Διαιτητής του αγώνα Τσιμενίδης, με βοηθούς τους Κωστάκη και Τρασανίδη.

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ (Πετρίτσης) Πολεμίτης (80΄ Αποστολόπουλος), Πιζάνιας, Γενούζης, Κοσκινιώτης, Μπερμπάντης (61΄ Νύχας), Αβαρκιώτης, Τσιμπόκας, Μαγγανάρης, Μακρής (80΄ Φωτεινόπουλος), Ρούσσος, Κριεμάδης (46΄ Καπίτσης)

ΜΑΡΚΟ (Τσιριμώκος) Καραστέργιος, Δημητρόπουλος, Φλώρος, Τσίκλος, Μουσταφίδης (46΄ Λαμπρόπουλος), Ιατρού (46΄ Κότσι), Βασιλειάδης, Γκεμίσης (46΄ Ερέκι), Ντούλιας (76΄ Σταυρίδης), Πίκουλης, Σουλελές (46΄ Halili)